تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : admin2
حوزه : اجتماعی, اسلایدر اصلی
شماره : 27400
تاریخ : ۱۷ آبان, ۱۳۹۷ :: ۱۷:۲۶
ستون پنجم رقیب در صفوف اصلاح طلبان! "وحدت" کلید واژه ای مفقود در پس احساسات... در برخی موارد و موضوعات عمق چالش ها در مناسبات سیاسی ژرف‌تر از شرایط معمول شده و یک جریان سیاسی را با بازیگردانی طیف رقیب به بحرانی جدی ورود میدهد و در این بین در کمال تعجب برخی از خواص نیز یا با عدم تحلیل مناسب و یا در راستای منفعت شخصی به ابزار دست جنگ نرم اقتدارگرایان تبدیل می‌شوند!

به گزارش سپیدخبر، بر همگان روشن است که رشت شهری سیاسی بوده و میزان مشارکت در کنش‌های سیاسی بیش از میانگین کشور می‌باشد لیکن متاسفانه با وجود این مهم هیچ گاه آن طور که باید از منابع ملی سهم بسزایی نداشته و ندارد. آسیب‌شناسی در این حوزه نشانگر آن است که متاسفانه بسیاری از احزاب و فعالین سیاسی بیش از اینکه از سیاست به عنوان یک اهرم در راستای توسعه شهر و استان استفاده کنند آنرا به چماقی برای ایراد ضربه به جریان مقابل و یا حتی خودی! بدل کرده و به‌نوعی بیشتر از متن همواره درگیر حاشیه هستند.

متاسفانه در برخی موارد و موضوعات عمق چالش ها در مناسبات سیاسی ژرف‌تر از شرایط معمول شده و یک جریان سیاسی را با بازیگردانی طیف رقیب به بحرانی جدی ورود میدهد و در این بین در کمال تعجب برخی از خواص نیز یا با عدم تحلیل مناسب و یا در راستای منفعت شخصی به ابزار دست جنگ نرم اقتدارگرایان تبدیل می‌شوند!

در موضوع انتخاب شهردار رشت از ابتدای کار این موضوع به شکلی عریان قابل رویت بود و دست های پشت پرده جریان رقیب در جیب برخی خواص اصلاح‌طلب با چشمان غیر مسلح نیز هویدا و عیان بودند که بارها در این خصوص توصیه و تذکر به بزرگان و عقلای اصلاحات جهت جلوگیری از فرافکنی‌ها داده شد لیکن حضرات محترم بدون توجه به واقعیات موجود و شرایط شهر و شورای پنجم بر یک پای مرغ خود اصرار داشتند و بجای حمایت از اعضای لیست امید و تمکین قانون به حاشیه‌سازی و تخریب پرداختند که البته مبادرت به این کار تاثیری بر عزم منتخبین لیست امید نداشت و شهردار منتخب با رای حداکثر اعضای شورای شهر در چهارچوب قانون انتخاب شد.

اما نکته‌ای که دوستان باید بدان توجه داشته باشند نتیجه دامن زدن به مشکلات موجود بر جریان اصلاحطلب و جناح رقیب است اما گویی شدت خشم و تصمیمات احساسی با نگاهی رادیکال مجال تحلیل را از جنابتان سلب کرده است!

در برهه‌ای که به دلیل کارشکنی‌های طیف رقیب و ایادی آن‌ها و بروز مشکلات اقتصادی مردم در وضعیت مناسبی قرار نداشته و پیکان حملات بسوی دولت متبوع نشانه رفته است آیا بهتر نیست با حفظ وحدت جریان اصلاحات در شهر رشت، حمایت از منتخبین خود در شورای شهر، تجمیع مطالبات و پیگیری آن و انسجام بدنه اجتماعی خود را برای کارزارهای سخت پیش رو مهیا کنیم؟

به هر شکل ممکن اعضای لیست امید انتخاب خود را در مورد کرسی شهرداری انجام داده اند و قطعا و یقینا در این خصوص دلایل قابل توجه ای برای ارائه دارند باید توجه داشت مبادرت به این بی‌اخلاقی‌ها و تخریب لیست امید، در زمین واقعیت هیچ منفعتی برای اصلاح‌طلبان نخواهد داشت و فقط و تنها فقط باعث خشنودی مخالفین این اندیشه خواهد شد.

© 2019 تمام حقوق این سایت برای سپیدخبر- سایت خبری گیلان محفوظ می باشد.